Sebeobrana pro každého [OLD]

Kurzy sebeobrany

Vítáme Vás na stránkách kurzů praktické sebeobrany pro každého. Tento projekt byl vyústěním dlouhodobé snahy dvou zkušených instruktorů o vytvoření vyváženého systému moderní sebeobrany, který by v sobě zahrnoval výuku chvatů a úderů, psychologickou a strategickou průpravu, plán zvýšení psychické a fyzické odolnosti a výuku využití vnitřní energie ki. To vše pro potřebu obrany průměrného člověka v dnešním světě bez ohledu na jeho věk, pohlaví či fyzickou zdatnost.

  • Chcete se umět sami účinně bránit?

  • Chodíte večer či v noci sami? Máte malé sebevědomí?

  • Bojíte se v dnešní nebezpečné době napadení, loupeže, znásilnění?

  • Chtěli byste cvičit, zpevňovat tělo a přitom se něco užitečného naučit?

  • Rádi byste poznali nové kamarádky a kamarády?

 Pokud jste odpověděli alespoň na jednu z otázek ano – náš kurz je tu přímo pro Vás.

Kurzy vede tým trenérů pod vedením JUDr. Tomáše Zíky věnujícího se sebeobraně a bojovým sportům bezmála dvacet let. Jsou mistři juda a aikida, dlouhodobě se věnovali i dalším stylům včetně boje s nožem a obraně proti střelným zbraním. Mají také bohaté zkušenosti s vedením kurzů jak pro širokou veřejnost, tak speciálních kurzů například pro potřeby lékařského personálu v léčebnách či pro potřeby Policie ČR. Dále intenzivně a dlouhodobě spolupracují s orgány justice ČR pro nácvik sebeobrany pro soudce, státní zástupce a další personál.

Na kurzu sebeobrany Vás naučíme, jak se nejlépe vyhýbat konfliktním situacím, zlepšíme Vám psychiku a rozhodnost, vysvětlíme a naučíme Vás techniky proti nejčastějším druhům útoku zahrnující i obranu proti noži, tyči a střelné zbrani. Tyto techniky budeme zkoušet v modelových situacích, kdy Vás naučíme používat k obraně i různé předměty (hřeben, deštník, klacek, skleničky, židle, atd.), zapracujeme na Vaši fyzické kondici (a tím i na pevnější postavě) a naučíme Vás techniky, kdy jedním prstem dokážete silově přetlačit i ty nejsilnější protivníka. To vše poté budeme kombinovat i v boji proti více útočníkům

Pro absolvování kurzu nemusíte splňovat žádné zvláštní podmínky, nezáleží na věku ani na fyzické kondici. Dané techniky jsou vybrány tak, aby stoprocentně fungovaly bez ohledu na sílu jak obránce, tak útočníka. Vybrané techniky pocházejí nejvíce z aikida, juda a kick-boxu. Tréninků se nemusíte bát. Vše probíhá klidně a bezpečně.

Jsme velmi hrdí na náš individuální přístup ke každému studentovi. Cvičíme vždy v malých skupinách pod vedením minimálně dvou trenérů, takže je zajištěno rychlé a příjemné osvojení technik bez zbytečného trápení. Techniky budou také individualizované pro fyzické možnosti každého studenta. Na trénincích se vždy vytvoří úžasná parta lidí, kteří se vídají i mimo trénink!

NOVÁ SEZÓNA: Po další vydařené sezóně a na četné žádosti budeme od září (25.9.2017) otevírat nový kurz sebeobrany (v pořadí již devátý v ZŠ Plamínkové). Kurz bude opět smíšený, což znamená, že se mohou tohoto kurzu účastnit i páry. Zaměřovat se budeme jako vždy na reakce na nejčastější druhy útoků – boj beze zbraně, proti střelné zbrani, noži, tyči a mnoho jiného.

Nová sezóna bude navazovat na poznatky z minulé, ale je vhodný i pro nové zájemce, kteří budou navštěvovat kurz se samostatným instruktorem a ve vhodných případech se skupiny budou spojovat.